ÖRNEK ARAŞTIRMALAR

PEPSICO: Lay's ve Çerezza Fiyatlandırma Araştırması

Bu araştırma ile Lay’s, Çerezza ve PL cipslerin bilinçdışı tepkilere dayalı olarak en etkili fiyat/gramaj kombinasyonunu, bu tercihlerde markalı ve PL alan alışverişçiler arasında farklılığı nörobilimsel tekniklerle tespit etmek amaçlandı.
Toplam 60 katılımcının yer aldığı araştırmada EEG, göz izleme, yüz ifade tanımlama, deri iletkenliği, kalp ritmi ölçümleriyle elde edilen verilerin birbirleriyle olan ilişkisi nöro bilimsel açıdan değerlendirilerek analiz edilmiştir. Bu sayede en doğru iç görülere ve optimizasyon önerilerine ulaşılması hedeflendi.
Elde edilen nörobilimsel sonuçlar detaylı bir şekilde gösterilmekle birlikte bunlara dayanılarak en etkili görsellerin tespitine dair değerlendirmeler sunulmuştur.

  • MÜŞTERİ:

    Pepsico

  • KATEGORİ:

    Özel Araştırma Tasarımı

  • ARAŞTIRMA TEKNOLOJİSİ:

    EEG, Eye Tracking, Facial Coding, GSR, PPG

EEG ölçümleriyle gerçekleştirilen nöropazarlama fiyatlandırma araştırması.
  • PAYLAŞ:

HAKKIMIZDA

İletişim faaliyetlerini daha etkili hale getirmek için nörobilimi kullanan bir araştırma şirketiyiz. Araştırmalarımızda ticari değeri artıran markalar, deneyimler ve kampanyalar oluşturmaya olanak sağlayan teknolojiler ve özel metodolojiler kullanıyoruz. Pepsico, Akbank, Pınar, THY, Johnson & Johnson ve AstraZeneca gibi lider markalarla çalışıyoruz.

İLETİŞİM

Araştırma, danışmanlık vb. talepleriniz için:
info@neurodiscover.com

Eğitim talepleriniz için:
egitim@neurodiscover.com

© 2021 Neuro Discover. Tüm hakları saklıdır. | Kişisel Verilerin Korunması