Online Eye Tracking Testleri

Online Eye Tracking Sistemi, eye tracking alanında kullanan büyük ölçekli nicel araştırmalar için örnekleme uzaktan erişim sağlayan bir çözümdür. Platform, dünya çapında erişime sahip çevrimiçi anket sistemleri ve örneklem sağlayıcı panel şirketleri ile entegre edilerek deney tasarımı, veri toplama, analiz süreçlerine büyük bir hız katmaktadır.

Online Eye Tracking Sistemi, eye tracking araştırmalarına özel olarak geliştirilen yazılım, donanım ve laboratuvar ortamı olmaksızın webcam vasıtasıyla dünyanın her yerinden, aynı anda yüzlerce katılımcının göz hareketleri verisini toplayabilen çevrimiçi görsel dikkat ölçümü yapmaktadır.

Özellikle Covid-19 pandemi döneminde uzaktan uygulanması sebebiyle tüm dünyada kullanımı artan bir nöropazarlama ölçümüdür.

Avantajları:

 • Sadece bir deney linki ile dünyanın her yerinden veri toplanabilir.
 • 32 farklı dilde arayüz desteği ile her ülkeden katılımcılar kolayca deneyi uygulayabilir.
 • Laboratuvar ortamı veya yüz yüze görüşme gerekmez.
 • Aynı anda onlarca kişiden veri toplanabildiği için hızlıdır.
 • Katılımcıların bir webcam ve bilgisayara sahip olması yeterlidir.
 • Katılımcılar ev, iş, kafe vb. internetin olduğu her yerden deneye katılabilir.
 • Tüm veri, anında bulut sunuculara yüklenir.
 • Online anket sistemlerine (Qualtrics, Confirmit, Sawtooth, Fluid, Decipher vb.) entegre edilebilir.
 • Laboratuvar ortamında yapılan eye tracking araştırmalarına göre çok daha düşük bütçelidir.
 • Hızlı karar alınması gereken pazarlama süreçlerinde etkili sonuçlar sunar.
 • Görsel pazarlama iletişiminde ROI oranlarını artıracak sonuçlar sunar.

Hangi alanlarda online eye tracking testi yapabiliriz?

Ambalaj Testleri

Tüketicilerin, tasarımınızın temel öğeleriyle görsel olarak nasıl etkileşim kurduğunu belirleyebiliriz. Alternatif ambalaj tasarımları arasında en etkili olanı tespit edebiliriz. Ambalajlarınızın çekiciliğini artırarak onlarca rakiple aynı yerde bulunduğunuz raf rekabetinde avantaj sağlarsınız. Ayrıca, raf testleri ile ürününüzün rakipler arasındaki görünürlüğünü test edebilir, tasarımınızın dikkat çekiciliğini öğrenebilirsiniz.

Reklam Testleri

Tüketicilerin her gün yüzlerce reklama maruz kaldığı dijital dünyada ve basılı mecralarda reklamlarınızın ilgi çekmesi için büyük mücadele veriyorsunuz. Online Eye Tracking ile hangi reklam tasarımınızın daha çok dikkat çektiğini karşılaştırmalı olarak tespit ediyoruz. Ayrıca bir reklamın hangi öğelerinin görüldüğünü ve hedef kitlenizde nasıl yankı uyandırdığını araştırarak içeriğinizi ve tasarımınızı maksimum etki için, somut verilerle optimize edebilmenizi sağlıyoruz.

Video ve İçerik Testleri

Binlerce lira harcayarak yaptırdığınız video reklam ve içeriklerinizin performansını, yayınlamadan hemen önce, birkaç kritik KPI ile test edin ve karşılaştırın. Videonuzun etkileşim, duygusal tepki, marka görünürlüğü ve marka hatırlama açısından hedef kitlenizde nasıl yankı uyandırdığını ölçerek en etkili konsepti oluşturmanıza yardımcı olacak sonuçlar sunuyoruz.

Ambalaj Testleri

Ürününüzün ambalajı, müşterilerinizle konuşmak için tek şansınız olabilir. Ambalaj tasarımlarınızda hangi temel unsurların işe yarayıp hangilerinin yaramadığını bilerek, etkisiz ve görünmeyen unsurları belirleyip kaldırarak tasarımlarınızı optimize edin. ROI ve dönüşüm oranlarını artıran ve etkileşimi optimize eden bilinçli kararlar verin.

Ambalaj A/B Test

Bu test, ambalajınızı tekil olarak inceler. Ambalaj tasarımlarınızın temel unsurlarına bakar ve tüketicilerin onlarla görsel olarak ne kadar zaman geçirdiğini ölçer. Daha sonra detaylı iç görüler için tasarımdaki özelliklerin nasıl algılandığını sorarız. Temel markalama özelliklerinin net olup olmadığı ve hedeflenen müşterilerinizde nasıl yankı uyandırdığı konusunda size iç görüler sunarız.

Raf Testi

Bu test, ürününüzün rakipler arasındaki görünürlüğünü, rafta kazanan ve kaybeden ambalajları belirler. Ürününüzün rakiplerin yanındayken ne kadar etkili bir şekilde öne çıktığını, elde ettiği tüketici çekim düzeyini ve müşterilerin satın almaya motive olup olmadığını gösterebiliriz. Ayrıca herhangi bir tasarım değişikliğinin ambalajın görsel dengesine yardımcı olup olmadığını veya engel teşkil edip etmediğini de inceleriz.

Kombine Test

Bu test, her iki testin metodolojilerini birleştirir. Hızlı ve basit bir tutum değerlendirmesi ile birlikte hem raftaki etkiyi hem de ambalaj öğeleriyle olan etkileşimi ölçeriz.

Reklam Testleri

Doğru reklam tasarımıyla dikkatleri üzerinize çekin. Reklamınızın gerçekten fark edilip edilmediğini ve insanların onunla nasıl etkileşim kurduğunu öğrenin.

Reklamınız %100 görüntüleniyor olabilir ancak bu gerçekten bakıldığı anlamına gelmez. Reklam tasarımlarınızı karşılaştırarak ne kadar görsel ilgi yarattıklarını ve marka hatırlamayı tetiklemede ne kadar etkili olduklarını anlamak için reklam kampanyanızı optimize edin. Dikkat çeken bir tasarım, boşa harcanan bir fırsat değil başarılı bir ROI anlamına gelir.

Display Reklam A/B Test

A / B, reklamınızın farklı sürümlerini ayrı ayrı test eder. Bunu yaparak, mesajınızı hedef kitlenize ulaştırmada hangisinin en etkili olduğunu belirleyebilirsiniz. Bu test, reklamın hangi öğelerinin görüldüğünü ve bunların hedef kitlenizde nasıl yankı uyandırdığını inceleyerek içeriğinizde ince ayar yapmanıza ve maksimum etki için tasarım yapmanıza olanak tanır.
İyi reklamlar, temel unsurlara dikkat çekmenin yanı sıra, hedef kitleye olumlu etki eder. Her bir reklam öğesi benzersiz olsa da, medyada görülen ve hızla tanımlanıp düzeltilebilen bir dizi tekrarlanan temel zayıflık vardır, harcanan zamana göre çok fazla kelime var, temel görüntüler gözden kaçıyor, marka kaçırılıyor.

Gömülü Display Reklam Testi

“Gömülü Ekran” testi, farklı reklam sürümlerinizin ne kadar görsel ilgi gördüklerini ve marka hatırlamayı tetiklemede ne kadar etkili olduklarını karşılaştırarak kampanyanızı optimize etmenize yardımcı olur.
Katılımcılar aynı web sayfasını ziyaret eder ve her bir sürümün karmaşadan ne kadar iyi geçtiğini ölçmek için reklamınızın bir sürümünü rastgele görürler. Reklamınızın ne kadar ilgi gördüğü, ilgi düzeyini gösterir ve beğenilebilirlik, satın alma niyeti ve tıklama gibi ölçütlerle güçlü bir şekilde ilişkilidir.

Video Reklam A/B Test

Bu testte, video reklamınız, marka, ürün ve destekçiler gibi temel reklam öğeleriyle ilgiyi ve etkileşimi ölçmek için hedef kitlenize tam ekran olarak sunulur. Video reklamınızın farklı düzenlemelerini A / B testiyle test ederek, bu test ekibinizin dikkat verilerine ve tutum değerlendirmesine dayalı olarak en etkili sürümü bulmasına yardımcı olur.

HAKKIMIZDA

İletişim faaliyetlerini daha etkili hale getirmek için nörobilimi kullanan bir araştırma şirketiyiz. Araştırmalarımızda ticari değeri artıran markalar, deneyimler ve kampanyalar oluşturmaya olanak sağlayan teknolojiler ve özel metodolojiler kullanıyoruz. 

İLETİŞİM

Araştırma, danışmanlık vb. talepleriniz için:
info@neurodiscover.com

Eğitim talepleriniz için:
egitim@neurodiscover.com

© 2024 Neuro Discover. Tüm hakları saklıdır. | Kişisel Verilerin Korunması